Зимові методичні студії 2024
Традиційно, перед початком другого семестру, педагоги закладів освіти нашої громади збираються на засідання своїх професійних спільнот. У ролі фасилітаторів на таких зустрічах виступають головні спеціалісти відділу освіти Загнибіда Н.М., Лазар Т.В., Гуменюк О.Л., ШафранВ.Б.
Упродовж тижня, що минув, такі зустрічі відбулися і в режимі онлайн, і в очному форматі. У полі зору педагогів були важливі теми та актуальні проблеми їхньої професійної діяльності. Однією із найбільш животрепетних проблем нинішнього часу є професійне вигорання. Тому самЕ спілкування в колі однодумців дає відчуття, що можна в потрібний момент отримати підтримку і розуміння. Отож, щедро ділилися освітяни своїми напрацюваннями.
Під час засідання спільноти практичниq психолог Романовоселівської гімназії п. Надія Леськів, яка взяла участь у Міжнародному конгресі шкільних психологів в м. Рига, презентувала колегам нові цікаві техніки психологічної підтримки учасників освітнього процесу, про які йшлося під час навчання в дружній Латвії.
Основна тема зустрічі вчителів освітньої галузі "Математика" звучала так: "Мотивація учнів до навчання". Тема актуальна, оскільки прийнято вважати, що математика, фізика, інформатика є найважчими для вивчення. Цікавим і, сподіваємося, мотивуючим був виступ Юрчак М.М., молодої креативної вчительки Байковецької гімназії, котра щойно успішно пройшла сертифікацію.
Більш академічне спрямування мали зустрічі в рамках засідання професійних спільнот таких освітніх галузей, як «Початкові класи», «Природознавство» «Мовно-літературна», «Суспільствознавство». Акцент робився на важливості усвідомленого ставлення вчителів до їхнього професійного стандарту. Про здатність до рефлексії, як однієї з ключових компетентностей педагогів, йшлося на зустрічі вчителів початкових класів та предметів природничого циклу. Учителька біології та хімії Соборненської гімназії Петрів І.Б. представила колегам програму курсу за вибором «Лікарські рослини», схвалену Українським інститутом модернізації змісту освіти, яку вона розробила у співавторстві з учителем Заліщицької гімназії, переможцем Global Teacher Prize Ukraine 2020 Дяковим В.Г. Мовники отримали нагоду ще раз зануритися у питання професійного стандарту, скориставшись буклетом, укладеним Мартинюк Н.А., вчителькою української мови та літератури Шляхтинецької гімназії, котрий має стати для вчителів української мови та літератури, іноземних мов корисним путівником у вибудовуванні власної траєкторії професійного розвитку.
Про дослідницьку та ігрову діяльність у закладах дошкільної освіти розповіли на засіданні професійної спільноти вихователька садочка Гаїв Шевченківських «Лісова казка» Лашин Лідія та Оксана Ковалик. Вони залучили колег до тренінгових вправ та проведення дослідів з вогнем, водою і піском.
Незмінно творчими є учителі освітньої галузі «Мистецтво». Цього разу, усі разом, вони пройшли майстер-клас з виготовлення еко-торбинок із застосуванням техніки художнього розпису на тканині, яку продемонструвала Янкевич О.В.
Зустріч вчителів фізичного виховання була присвячена обговоренню результатів змагань "Пліч-о-пліч", які проводились у листопаді-грудні минулого року та плануванню можливих заходів на ІІ семестр цього навчального року. На захід була запрошена головна спеціалістка відділу відділу культури, молоді і спорту Байковецької сільської ради Соломія Зварич.
Узгоджували план роботи на ІІ семестр і педагоги-організатори закладів освіти громади. Прагнемо розширити сферу діяльності Міжшкільної асоціації учнівського самоврядування, залучати якомога ширше коло учнів до активної громадської роботи. Боротьба за Україну триває, то продовжимо допомагати військовим і виховувати справжніх українців.